Astăzi, în Piaţa Centrală, poliţiştii Compartimentului de Analiză şi Prevenire a Criminalităţii din cadrul I.P.J. Dolj şi poliţiştii de proximitate ai Secţiei 4 Poliţie Craiova au lansat la nivel local campania „Protejează-ţi locuinţa şi afacerea! Trăieşte în siguranţă!” prin organizarea unei activităţi de distribuire a unor pliante. Campania se înscrie în prioritatea naţională – prevenirea infracţiunilor contra patrimoniului- şi abordează două categorii de infracţiuni, furturile din locuinţe şi furturile din societăţi comerciale, care au o pondere însemnată în volumul faptelor penale de acest tip şi un impact deosebit în percepţie populaţiei în ceea ce priveşte siguranţa personală. Conceptul vizează prezentarea utilităţii sistemelor tehnice de protejare a locuinţelor şi sediilor/ punctelor de lucru ale societăţilor comerciale, ca modalităţi eficiente de prevenire a furturilor, dar şi promovarea măsurilor elementare de autoprotecţie, anunţă IPJ Dolj.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord