![](https://cvlpress.ro/wp-content/uploads/2021/09/militari1-280x185.jpg)
Astăzi, 15 septembrie, la Batalionul 26 Infanterie „Neagoe Basarab”, a avut loc o ceremonie militară cu ocazia sărbătoririi a 27 de ani de la înființarea structurii.
Începând cu anul 1996, unitatea a participat la mai multe misiuni internaționale cum ar fi Angola, Kosovo, Afganistan și Irak.
![](https://cvlpress.ro/wp-content/uploads/2021/09/militari3-280x185.jpg)
Colectivul Batalionului 26 Infanterie “Neagoe Basarab” cât şi personalul Brigăzii Multinaţionale Sud-Est urează un sincer “La Mulţi Ani” tuturor camarazilor care au servit şi servesc sub drapelul “Scorpionilor Roşii”.