Liverpool câştigă derby-ul cu Chelsea, dar a bătut şi City

0
402

Liverpool a câştigat duelul cu Chelsea, scor 2-0, şi continuă lupta la titlu în Premier League cu Manchester City. La pauză a fost 0-0, iar meciul s-a tranşat în 3 minute, Mane deschizând scorul în minutul 53, iar Salah a dublat avantajul cu un şut de la mare distanţă. Echipa pregătită de Pep Guardiola a câştigat cu 3-1 pe terenul celor de la Crystal Palace Cu 85 de puncte, Liverpool este lider în Premier League, la două puncte de Manchester City, care are un meci mai puţin.

Meciurile lui Liverpool: Cardiff – Liverpool, Liverpool – Huddersfield, Newcastle – Liverpool, Liverpool – Wolves.

Meciurile lui City: Manchester City – Tottenham, Manchester United – Manchester City, Burnley – Manchester City, Manchester City – Leicester, Brighton – Manchester City.