Remiză la Madrid, Juve câştigă la limită în sferturile CL

0
279

În reeditarea finalei de anul trecut, deţinătoarea Champions League, Real Madrid a terminat la egalitate, în deplasare, scor 0-0, cu finalista Atletico Madrid, în prima manşă a sferturilor de finală ale CL.  De la finala de la Lisabona, cele două formaţii s-au mai întâlnit de 7 ori, Atletico adjudecându-şi 4 meciuri, iar 3 s-au terminat la egalitate.

Atletico MadridOblak – Juanfran, Miranda, Godin, Siqueira – Arda Turan, M. Suarez, Gabi, Koke (Torres ’83) – Griezmann (Raul Garcia ’77), Mandzukici.

Real MadridCasillas – Carvajal (Arbeloa ’85), Varane, Sergio Ramos, Marcelo – Modrici, Kroos, J. Rodriguez – Bale, Benzema (Isco ’76), C. Ronaldo.

Într-un alt sfert de finală, Juventus Torino a învins pe teren propriu, cu scorul de 1-0 pe AS Monaco. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Vidal, în minutul 57, din penalti.

Juventus Torino: Buffon – Lichtsteiner, Bonucci, Chiellini, Evra – Vidal, Pirlo (Barzagli ’74), Marchisio – Pereyra (Sturaro ’87) – Tevez, Morata (Matri ’83).

AS Monaco: Subasici – Raggi (Berbatov ’71), Ricardo Carvalho, Abdennour, Kurzawa – Moutinho, Fabinho, Kondogbia – Dirar (Bernardo Silva ’51), Martial (Matheus Carvalho ’87), Ferreira-Carrasco.