Conform IPJ Dolj, vineri, 12 mai a.c., poliţişti din cadrul Politiei oraş Dăbuleni şi Postului de Poliţie Călăraşi aflaţi în serviciul de patrulare, l-au în trafic depistat pe Cătălin C., de 18 ani, din comuna Călăraşi, Dolj în timp ce conducea un autoturism fără a poseda permis de conducere pentru nicio categorie de autovehicule. Din cercetări a rezultat faptul că acesta a sustras autoturismul respectiv, de la unchiul său, Iulică C., din comuna Călăraşi, Dolj. Poliţiştii au întocmit în cauză dosar penal pentru săvârşirea infracţiunilor de furt şi conducerea unui autoturism pe drumurile publice fără a poseda permis pentru nicio categorie.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord