Champions League – Victorii pentru Roma şi PSG

0
361

Primele meciuri ale anului în Champions League au oferit spectacol în partea secundă, după 0-0 la pauză în cele două optimi de finală. Pe Old Trafford, PSG a făcut o repriză a doua glorioasă şi s-a impus cu 2-0 în faţa lui Man United. Golurile au fost marcate de cei doi francezi din primul 11 al lui Tuchel, Kimpembe, la un corner, şi Mbappe, care a finalizat o centrare perfectă a lui Di Maria. Oaspeţii au mai avut şi alte ocazii de a înscrie, în timp ce “Diavolii” au bifat primul eşec cu Solskjaer pe bancă.

Pe Olimpico, semifinalista de anul trecut a competiţiei, AS Roma, a avut 2-0, datorită noii senzaţii a Italiei, Zaniolo, dar Porto a redus din handicap prin Adrian Lopez şi calificarea se joacă în Portugalia.