Juve, Milan şi Lazio merg mai departe în Cupa Italiei

0
360

Juventus a câștigat cu 2-0 partida jucată în deplasare, în optimile de finală din Cupa Italiei, cu Bologna. Golurile torinezilor au fost marcate de Bernardeschi și de Kean. Allegri i-a trimis pe teren pe Ronaldo și Dybala după pauză. Pentru Bătrâna Doamnă urmează acum Supercupa Italiei, contra lui Milan, meci programat la Jeddah, în Arabia Saudită. Milan este şi ea în sferturile Cupei Italiei, după ce a învins-o cu 2-0, după prelungiri, pe Sampdoria, prin dubla lui Cutrone.

Sâmbătă a ajuns în sferturi şi Lazio Roma, după ce a învins cu 4-1 pe Novara. Meciurile Torino – Fiorentina, Inter Milano – Benevento şi Napoli – Sassuolo se vor disputa duminică, iar întâlnirile Cagliari – Atalanta şi AS Roma – Virtus Entella sunt programate luni.