Sepsi a învins Rapidul, iar Craiova îşi menţine locul 4

0
518

Universitatea Craiova rămâne pe locul 4 după etapa a 3-a din play-off, după ce echipa care o putea depăşi, Rapid, a pierdut în deplasare cu Sepsi, scor 2-0. Tudorie (26) şi Ştefănescu (86) au marcat pentru deţinătoarea Cupei României. În minutul 90+3 Săpunaru a ratat un penalti, şutând peste poartă.

Începutul meciului a fost întârziat cu cinci minute, de jucătorii rapidişti, fiindcă nu toţi suporterii lor au putut intra  în stadion, la fel cum s-a întâmplat şi la Ovidiu, la meciul cu Farul. În minutul 15 al partidei, galeria Rapidului a părăsit stadionul, în semn de protest.

În clasament, Rapid are 28 de puncte şi este pe locul 5, iar Sepsi ocupă locul 6, cu 24 de puncte. Duminică, de la ora 21, Universitatea Craiova întâlneşte Rapid, pe “Ion Oblemenco”.