CS Apă, bătută amical de Măciuca

0
529

În ultimul test înaintea plecării în cantonament în Ungaria, divizionara secundă Damila Măciuca s-a impus sâmbătă, pe terenul sintetic din Râmnicu Vâlcea, cu scorul de 1-0 în faţa echipei CS Apă Craiova (C4). Unicul gol al echipei pregătite de Claudiu Niculescu a fost marcat în prelungiri din lovitură liberă de Lircă. Directorul tehnic al CS Apă Craiova, Nicolae Zamfir, i-a folosit în acest amical pe: Grecu – Orban, Chiriţă, Duicu, D. Anca – Fioroiu, D. Stancu, Stoichiţoiu, Bălan – Buşică, St. Stancu, după pauză intrând: Surdu, Dreşcă, Simion, Dina si Pârvoiu. CS Apă a mai susţinut până acum trei partide de verificare, câştigând cu 3-0 şi 4-0 în faţa unor echipe de juniori de la Şcoala „Gică Popescu“ şi cu 2-0 în faţa divizionarei D Prometeu Craiova. Oficialii CS Apă au depus recent dosarul pentru obţinerea noului Certificat de Identitate Sportivă pentru ca din sezonul viitor echipa să poată evolua sub denumirea de Municipal Craiova.