Handbal: SCM Craiova, învinsă la Cisnădie

0
463

În ultimul meci din 2021, echipa feminină de handbal SCM Craiova a pierdut în deplasare, scor 30-28 (15-17), cu Măgura Cisnădie. După o primă repriză bună, pe care şi-au adjudecat-o, fetele lui Bogdan Burcea au avut o cădere în prima parte a reprizei secunde, iar gazdele s-au desprins la cinci goluri, până la final craiovencele nereuşind să mai egaleze. Au jucat pentru SCM Craiova: Dzhukeva, Chetraru, Curmenţ (portari), Burcea-Zamfir 9 goluri, Loken 7, Bak 4, Ţicu 4, Şelaru 2, Adespii 1, Ţăcălie 1, Cace, Andrei, Colac, Cârstea, Jipa, Tudorică.

După 9 etape din Liga Florilor, SCM Craiova este pe locul 9, cu 11 puncte, iar următorul meci îl va disputa în ianuarie 2022, acasă, cu Gloria Bistriţa. Campionatul feminin de handbal se întrerupe pentru participarea României la Campionatul Mondial din Qatar.