Eşec pentru Napoli, în Serie A

0
244

Campioana Italiei, Napoli, a pierdut acasă, pe arena “Diego Armando Maradona”, scor 3-1, cu Fiorentina, în etapa a 8-a din Serie A, iar postul lui Rudi Garcia este în mare pericol. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 7, prin Brekalo, iar Osimhen a egalat în minutul 45+5, din penalti. Bonaventura (63) şi Nico Gonzalez (90) au adus victoria pentru Fiorentina, care este pe locul 4 în Serie A, cu 17 puncte, urmată de Napoli, cu 14 puncte.

Într-un alt meci, AS Roma a dispus cu 4-1 de Cagliari, în deplasare, goluri Aouar (min. 19), Lukaku (min. 20, 59) şi Belotti (min. 51), respectiv Nandez din penalti, în minutul 87. În clasament, AS Roma este pe locul 10, cu 11 puncte. Cagliari are două puncte şi se află pe ultimul loc din Serie A.