Potrivit IPJ Dolj, duminică, 08.10.2017, efective din cadrul Servicului Rutier-B.D.N.E., Biroului Rutier Craiova dar şi ai formaţiunilor rutiere din cadrul poliţiilor municipale şi orăşeneşti au acţionat pe principalele drumuri naţionale şi judeţene din Dolj, în scopul prevenirii şi combaterii excesului de viteză. La acţiune au participat peste 30 de poliţişti, care au aplicat în total 103 sancţiuni contraventionale, din care 53 pentru depăşirea limitei vitezei legal admise, alte 50 de sancţiuni fiind aplicate pentru comiterea unor alte abateri la regimul circulaţiei rutiere. Valoarea totală a sancţiunilor aplicate de politistii rutieri este de 29 870 lei şi au fost reţinute, de asemenea, 5 de permise de conducere(viteză excesivă = 1, neacordare prioritate pietoni = 2, neacordare prioritate auto = 1, nerespectare culoare roşie a semaforului electric = 1).
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord