Preliminarii CM 2018: Lewandowsski – triplă în… 30 de minute!

0
495

Robert-LewandowskiRobert Lewandowski a semnat o triplă în 29 de minute (min. 20, 36 şi 48) permiţând reprezentativei Poloniei să se impună în faţa Danemarcei (scor final 3-2). Chiar dacă reprezentativa Poloniei a încasat 2 goluri în repriza secundă, finalmente, a reuşit să-şi adjudece toate punctele disputate, într-o grupă (E), din care face parte şi echipa Românei. A fost pentru a şaptea oară când Lewandowski marchează consecutiv într-un meci de mare competiţie cu ţara sa. Atacantul lui Bayern Munchen a înscris 39 de goluri în 83 de selecţii şi doar ex-internaţionalii polonezi: Lubanski (48), Lato (45) şi Deina (41) îl devasează. În clasamentul grupei E, Muntenegru, România şi Polonia au fiecare câte 4 p., după 2 jocuri disputate.