Victorii pentru Viitorul şi FCSB, etapă neagră pentru Craiova

0
424

Viitorul s-a impus pe terenul Astrei Giurgiu cu 4-1 în etapa a patra din play-off-ul Ligii 1. Hagi a folosit o echipă de rezerve, menajând titularii care câştigaseră în Bănie, în Cupă. Şi în aceste condiţii, oaspeţii au condus cu 2-0, goluri G. Ganea şi Casap. Alibec a redus diferenţa printr-un gol superb, dar arbitrul Iulian Călin le-a tăiat elanul gazdelor, eliminându-l aiurea pe Pires. Eric şi G Ganea au stabilit scorul final, în repriza secundă.

Viitorul se apropie la 4 puncte de craiova înaintea meciului direct de sâmbătă seara. “Vrem să batem Craiova, suntem candidaţi la locul 3” a spus Hagi la final.

FCSB s-a impus în faţa celor de la Sepsi Sfântu Gheorghe, scor 2-0, pe Arena Naţională. Intrat la pauză, când era 0-0, Florinel Coman a obţinut un penalty, transformat de Gnohere, a marcat pentru 2-0 şi a mai avut o bară. FCSB se distanţează la 4 puncte de Craiova şi se apropie la 3 puncte de liderul CFR, înaintea jocului direct de duminică, din Gruia.