Meciul Sepsi – Fcu se va rejuca

0
542

Comisia de Recurs a FRF a decis ca meciul Sepsi – Fcu Craiova să se rejoace, din minutul 1. După ce Comisia de Disciplină a decis victoria lui Sepsi cu 3-0, Comisia de Recurs a schimbat decizia şi meciul se va rejuca, probabil joia viitoare.

Partida de la Sf. Gheorghe, dintre cele două contracandidate la locul 6, ultimul de play-off, s-a întrerupt după 25 de minute, din cauza scandărilor rasiste ale galeriei echipei oaspete. Fcu are 40 de puncte, iar Sepsi are 39 de puncte, înaintea ultimei etape, în care deţinătoarea Cupei evoluează la FCSB, iar echipa lui Mititelu are la Hermannstadt. Dacă Fcu câştigă la Sibiu, iar Sepsi pierde la FCSB, atunci echipa lui Mititelu este deja în play-off, înainte de a se juca meciul direct cu Sepsi.