SCMU Craiova şi-a încheiat parcursul în FIBA Europe Cup cu un eşec

0
267

Baschetbaliştii Craiovei au pierdut toate cele şase meciuri din faza a doua a FIBA Europe Cup, clasându-se, firesc, pe ultimul loc în grupă. De altfel, formaţia din Bănie este singura care nu a obţinut niciun succes în Top 16. În ultima partidă din acest sezon european, SCMU Craiova a fost învinsă, în Sala Polivalentă, de formaţia germană Chemnitz Niners, în over time, scor 85-79, după primele patru sferturi fiind egalitate, 75-75.

Au jucat pentru SCMU Craiova: Palmi 22 de puncte, Mijovic 16, Hopkins 14, Flanningan 12, Edwards 8, Watson 7, Ţîbîrnă, Nikolic. Şi la acest ultim meci din grupe, Sala Polivalentă a fost aproape goală, craiovenii nefiind interesaţi de meciurile internaţionale, aşa cum se întâmplă şi la competiţiile interne, cu toate echipele de sală ale Băniei.

Pentru SCMU Craiova urmează participarea la turneul Top 8 al Cupei României. În faza sferturilor, băieții lui Stepanovski se vor duela cu CSO Voluntari, într-o reeditare a finalei din sezonul precedent. Meciul este programat sâmbătă, de la ora 14.30, la Constanța.