Barcelona a câştigat derby-ul cu Atletico

0
267

FC Barcelona s-a impus, în deplasare, în derby-ul cu Atletico Madrid, scor 1-0, în etapa a 16-a din La Liga. Dembele a marcat unicul gol, în minutul 22. În prelungiri, Savic (Atletico) şi Ferran Torres (Barcelona) au fost eliminaţi, iar la ultima fază Griezmann a fost aproape de egalare. Barcelona conduce în clasamentul La Liga cu 41 de puncte, la trei puncte de rivala Real Madrid, în timp ce Atletico este pe locul 5, cu 27 de puncte.

FC Sevilla s-a impus cu 2-1 în faţa lui Getafe, goluri: Acuna (min. 36) şi Rafa Mir (min. 80), respectiv Mayoral, în minutul 87. Betis, a câştigat şi ea, în deplasare, cu Rayo, scor 2-1, pe când Real Sociedad a învins cu 2-0 la Almeria, goluri Silva (min. 47) şi Sorloth (min. 52)