Juve, la primul eșec în Serie A

0
438

Cristiano Ronaldo a deschis scorul pe Olimpico, dar Juventus a pierdut primul meci din acest sezon în toate competițiile, 3-1 în fața lui Lazio Roma. Adversara CFR-ului din Europa League a restabilit egalitatea în prelungirile primei reprize, prin Luiz Felipe. După pauză, Juventus a rămas în inferioritate numerică, Cuadrado fiind eliminat, iar Lazio a marcat prin Milinkovic-Savic şi Caicedo și a mai ratat și un penalty, prin Ciro Immobile.

Astfel, Inter Milano, care a remizat, 0-0, la AS Roma, vineri, rămâne lider în Serie A, cu 38 e puncte, urmată de Juve, cu 36 de puncte, și Lazio, cu 33 de puncte, echipa lui Simone Inzaghi având 7 victorii la rând în campionat.

Tot sâmbătă, Atalanta a învins cu 3-2 pe Verona, după ce oaspeții au condus de 2 ori, bargamascii fiind înaintea duelului decisiv din Champions League, cu Șahtior.