Alb-albaştrii sub lupă

0
289

Bălgrădean – A încasat primul gol de când apără la Craiova, dar a fost unul din penalty şi nu a fost departe de mingea trimisă de Bilinski. A mai avut câteva intervenţii bune, este în formă şi poate chiar merita să fie în lotul naţionalei, în condiţiile în care Pantilimon nu apără deloc.

Achim – În general şi-a făcut treaba în apărare, n-a prea urcat.

Frăsinescu – Meci bun, n-a avut probleme.

Acka – Putea să evite acea intrare care i-a dat prilejul lui Balaj să ofere penalty-ul.

Vătăjelu – Unul dintre cele mai bune meciuri în Liga I ale sale.

Madson – Cel mai bun jucător al echipei, o primă repriză foarte bună, în a doua a cam obosit.

Târnăcop – A centrat la autogolul lui Filip, în general execută bine fazele fixe. Aport minim în faza defensivă totuşi, mai ales după recuperarea mingii.

Bancu – A făcut un meci bun, s-a apărat eficient şi a avut câteva acţiuni individuale periculoase, i-a lipsit însă inspiraţia la finalizare.

Băluţă – Dă impresia că porneşte în trombă, dar se stinge uşor. N-a impresionat nici acum.

Curelea – Prestaţie modestă, a făcut presing, dar a părut să obosească rapid, trebuia înlocuit mai devreme, nefiind nici un jucător de contraatac.

Bawab – Meci bun, dar nici el nu rezistă fizic până la final. A lovit prost mingea la autogol, dar a ieşit bine. Faza din care putea face 2-0 îi este caracteristică, are driblingul la el, e un mare câştig pentru atacul Craiovei.

Velcovici – A intrat bine în joc, blocând partea stângă, iar pe final a centrat periculos, însă Bărboianu a acordat corner cu o intervenţie din care putea chiar să iese al doilea autogol.

Nuno Rocha – A avut puţine minute şi mingi. A făcut presing şi a fost aproape de a-i sufla o minge lui Bărboianu, care era ultimul apărător. Un ofsaid dubios şi un fault neacordat l-au împiedicat să aibă şansa de a marca pe final.

Pleşan – A intrat bine pe final, a făcut presing de întâmpinare şi a dat o pasă excelentă în stânga, către Velcovici.