Spania, remiză amicală cu Columbia, la Murcia

0
377

Naţionala Spaniei a remizat în amicalul disputat în faţa Columbiei, la Murcia, scor 2-2. Jucătorul lui Manchester City, David Silva, a deschis scorul pentru gazde, în minutul 22, dar sud-americanii au întors rezultatul prin Cardona şi Radamel Falcao. Atacantul lui Monaco a profitat de o gafă a lui Reina pentru a marca golul 26 la naţională, care-l face cel mai bun marcator all-time al Columbiei. Alvaro Morata a adus remiza în minutul 87.

Julen Lopetegui a folosit fospectacol-total-facut-de-spania-inainte-de-euro-6-1-cu-coreea-de-sud-dubla-nolito-si-morata_1_size6rmula: Reina – Azpilicueta, Pique (Deulofeu ’56), Nacho, Jordi Alba (Saul ’46) – Koke, Illarramendi, Iniesta (Marco Asensio ’46) – David Silva (Nacho Monreal ’46), Iago Aspas (Morata ’56), Pedro (Vitolo ’76).

La columbieni, Jose Pekerman a jucat cu:  Ospina – Arias, Sanchez (Murillo ’46), Zapata, Armero – Aguilar (Torres ’67), C. Sanchez – Cuadrado, James Rodriguez (Muriel ’80), Cardona (Moreno ’67) – Falcao (Bacca ’77)