Premier League: 2000 de spectatori pe London Stadium

0
518

În premieră, după luna martie, în Premier League, 2000 de spectatori au avut acces pe London Stadium, la partida dintre West Ham şi Manchester United (1-3). Au marcat Tomas Soucek (min. 38) respectiv Paul Pogba (min. 64), Mason Greenwood (min. 68) şi Marcus Rashford (min. 78). Cu doar 11 goluri primite, defensiva lui West Ham era considerată una dintre cele mai „impermeabile” în urma celor de la Tottenham (9) şi Chelsea (10). Iar Manchester United nu mai câştigase pe terenul lui West Ham de la 2 ianuarie 2017 (2-0). Salutară inspiraţia lui Ole Gunar Soljkaer care i-a introdus după pauză pe Bruno Fernandes, Marcus Rashford şi Mata şi în 14 minute s-a schimbat rezultatul. Manchester United (19 p) ajunge pe locul 4 în clasament şi are un meci mai puţin disputat. Alte rezultate: Manchester City – Fullham 2-0, Chelsea – Leeds 3-1. Astăzi sunt programate două partide interesante: Tottenham – Arsenal (18.30) şi Liverpool – Wolverhampton (21.15).