FCSB, eliminată din Champions League

0
265

FCSB a ratat calificarea în play-off-ul Ligii Campionilor, după ce a fost învinsă, miercuri, în deplasare, cu scorul de 4-2 (1-2), de formaţia sârbă Partizan Belgrad, în manşa secundă a turului trei preliminar al competiţiei, dar va evolua în play-off-ul Ligii Europa. În tur, pe Arena Naţională, cele două echipe au terminat la egalitate, scor 1-1.

Golurile sârbilor au fost marcate de Babovici ‘8, Jevtovici ’60, A. Zivkovici ’69 şi Trujici ’90+1, în timp ce pentru Steaua au înscris Muniru ’11 şi Hamroun ’33.

Skenderbeu (Albania) – Milsami Orhei (Moldova), 2-0, în tur 2-0

– la Milsami Orhei, atacantul Cristian Bud a intrat în minutul 46, mijlocaşul Cornel Gheţi a fost introdus în minutul 57, iar Romeo Surdu a fost rezervă.

Tragerea la sorţi a meciurilor din play-off-ul Ligii Campionilor va avea loc vineri, de la ora 13.00.