Potrivit IPJ Dolj, luni, 05.06.2017, în jurul orei 12.00, Nicolae I., de 58 ani, din Craiova, conducător auto în cadrul unei societăţi comerciale, în timp ce conducea o autoutilitară, pe aleea de acces, în parcarea blocului 71C , la intersecţia cu bulevardul Decebal din Craiova, nu a respectat semnificatia indicatorului ”Cedează trecerea” şi a intrat în coliziune cu un alt autoturism, condus de Ionuţ P., de 25 de ani, din comuna Işalniţa, judeţul Dolj, care circula pe bulevardul Decebal în direcţia Gării Craiova. În urma accidentului, Ionuţ P. a suferit leziuni uşoare şi nu a rămas internat în spital. Ambii conducători auto au fost testaţi cu aparatul alcooltest, rezultând că acestia nu se aflau sub influenţa băuturilor alcoolice.Poliţiştii rutieri au întocmit pe numele conducătorului autoutilitarei dosar de cercetare penală sub aspectul savârşirii infractiunii de vătămare corporală din culpă, iar ca urmare a nerespectării semnificatia indicatorului ”Cedează trecerea”, i-a fost reţinut permisul de conducere
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord