Ouzounidis: “Nu suntem pregătiţi să ne luptăm pentru titlu”

0
563

După a doua înfrângere consecutivă a Universităţii Craiova în play-off, 0-2 la Sepsi, antrenorul Marinos Ouzounidis a declarat că echipa pe care o pregăteşte nu este pregătită să se lupte pentru titlu. Grecul a precizat că ştie de ce Universitatea nu poate interpreta partitura sa tactică, dar nu ne spune care sunt aceste motive.

„Am început foarte bine meciul, am avut șansa să înscriem primii. În acest tip de meciuri nu avem prea multe șanse de a marca. Dacă am fi înscris primii, am fi controlat altfel meciul. Primim gol la sfârșitul primei reprize, ne pierdem încrederea. Am avut un psihic slab azi. Trebuie să lucrăm la acest aspect. Câteodată ține și de noi, dar și de calitatea adversarilor. Eu nu sunt mulțumit de reacția noastră din repriza a doua. N-am început bine repriza secundă, au venit și accidentările, a trebuit să jucăm cu Baiaram fundaș dreapta. Trebuie să ne regăsim încrederea, avem un meci foarte important duminică. Poate că nu suntem pregătiți să luptăm pentru titlu. Putem îmbunătăți lucrurile, iar sezonul viitor ne putem descurca mai bine. Știu de ce echipa nu joacă așa cum mi-aș dori, însă nu pot să spun public. Atunci când ai șansa de a înscrie, trebuie să marchezi. Nu avem în acest moment o echipă care să reacționeze după un gol. Trebuie să reacționăm, să ne pregătim pentru următorul meci. Nu putem renunța, nu o vom face. În primul rând, trebuie să câștigăm pentru noi”a declarat Marinos Ouzounidis, la Digisport.