Conform IPJ Dolj, aseară, în jurul orei 20.30, poliţişti din cadrul Poliţiei oraşului Bechet împreună cu lucrători din cadrul I.J.J. Dolj-G.S.I. Bechet, în timpul executării serviciului de patrulare au prins în flagrant, în perdeaua de protecţie situată în partea de nord a oraşului Bechet, ce aparţine Ocolului Silvic Sadova, două persoane care tăiau ilegal arbori. Poliţiştii i-au identificat pe Biţă A., de 37 de ani şi Dănuţ C., de 33 de ani, din oraşul Bechet, judeţul Dolj care tăiaseră cu o drujbă şi un topor 68 de arbori, esenţa salcâm. Cei doi bărbaţi au fost conduşi la sediul poliţiei pentru cercetări, în cauză fiind întocmit dosar penal pentru comiterea infracţiunii de tăiere ilegală şi sustragere de material lemnos. Materialul lemnos a fost predat reprezentanţilor Ocolului Silvic Sadova.
Acest site utilizează cookie-uri | Folosim cookie-uri pentru a personaliza conținutul și anunțurile, pentru a oferi funcții de rețele sociale și pentru a analiza traficul. De asemenea, le oferim partenerilor de rețele sociale, de publicitate și de analize informații cu privire la modul în care folosiți site-ul nostru. Aceștia le pot combina cu alte informații oferite de dvs. sau culese în urma folosirii serviciilor lor. În cazul în care alegeți să continuați să utilizați website-ul nostru, sunteți de acord cu utilizarea modulelor noastre cookie.Sunt de acord