Handbalistele Craiovei, victorie cu CSM Tg. Jiu

0
361

Dacă în primul derby regional au dezamăgit, fiind depăşite net de Vâlcea, handbalistele Craiovei s-au impus în al doilea duel oltenesc, unul mai accesibil. În Sala Polivalentă, în etapa a 6-a a Ligii Florilor, SCMU Craiova a câştigat cu 27-24 meciul cu CSM Tg. Jiu. Au jucat pentru echipa antrenată de Bogdan Burcea: Curmenț, Zoqbi de Paula – Krpez 12 goluri (4 din 7 m), Milosavljevic 3, Bojicic 3, Burcea-Zamfir 3, Pașcan 3, Milic 1, Vâlcan 1 (1 din 7 m), Malovic, Cace.

“Trei puncte muncite, foarte impoirtante, cu o primă repriză foarte bună, a doua repriză trebuie să o îmbunătăţim, dar suntem foarte bucuroşi de victorie” a spus Flori Stanciu după meci.

”A fost un meci după care rămânem cu un gust amar, pentru că puteam obține mai mult! Am avut o primă repriză foarte slabă, cu multe greșeli neforțate, iar asta ne-a costat, pentru că nu am mai avut puterea în repriza a două sa întoarcem rezultatul, chiar dacă am încercat”, a declarat imediat după meci, Liviu Andrieș, antrenorul oaspetelor.

SCMU Craiova este pe locul 3 în ierarhia campionatului, cu 13 puncte după 6 etape şi va juca în runda viitoare cu Gloria Buzău, în deplasare, peste două săptămâni.