Europa League şi Conference League, etapa a II-a a grupelor

0
297

Europa League, etapa a II-a a grupelor:

Grupa A – ora 19.45: Freiburg – West Ham, TSC – Olympiakos.
Clasament: 1. West Ham 3 puncte (golaveraj 3-1), 2. Freiburg 3 (3-2), 3. Olympiakos 0 (2-3), 4. TSC 0 (1-3).

Grupa B – ora 19.45: AEK Atena – Ajax, Marseille – Brighton.
Clasament: 1. AEK 3 (3-2), 2. Marseille 1 (3-3), 3. Ajax 1 (3-3), 4. Brighton 0 (2-3).

Grupa C – ora 19.45: Betis – Sparta Praga, Aris Salonic – Rangers.
Clasament: 1. Sparta Praga 3 (3-2), 2. Rangers 3 (1-0), 3. Aris 0 (2-3), 4. Betis 0 (0-1).

Grupa D – ora 19.45: Rakow – Sturm Graz, ora 19.45: Sporting – Atalanta.
Clasament: 1. Atalanta 3 (2-0), 2. Sporting 3 (2-1), 3. Sturm Graz 0 (1-2), 4. Rakow 0 (0-2).

Grupa E – ora 22.00: Liverpool – Royale Union SG, Toulouse – LASK.
Clasament: 1. Liverpool 3 (3-1), 2. Royale Union SG 1 (1-1), 3. Toulouse 1 (1-1), 4. LASK 0 (1-3).

Grupa F – ora 22.00: Villarreal – Rennes, Maccabi Haifa – Panathinaikos.
Clasament: 1. Rennes 3 (3-0), 2. Panathinaikos 3 (2-0), 3. Villarreal 0 (0-2), 4. Maccabi Haifa 0 (0-3).

Grupa G – ora 22.00: Slavia Praga – S. Tiraspol, AS Roma – Servette.
Clasament: 1. Slavia Praga 3 (2-0), 2. AS Roma 3 (2-1), 3. S. Tiraspol 0 (1-2), 4. Servette 0 (0-2).

Grupa H – ora 22.00: Hacken – Qarabag, Molde – Leverkusen.
Clasament: 1. Leverkusen 3 (4-0), 2. Qarabag 3 (1-0), 3. Molde 0 (0-1), 4. Hacken 0 (0-4).

Conference League, etapa a II-a a grupelor:

Grupa A – ora 19.45: Klaksvik – Lille, Olimpija Ljubljana – Slovan Bratislava.
Clasament: 1. Lille 3 puncte (golaveraj 2-0), 2. Slovan Bratislava 3 (2-1), 3. Klaksvik 0 (1-2), 4. Ljubljana 0 (0-2).

Grupa B – ora 19.45: Gent – Maccabi Tel Aviv, Breidablik – Zorya.
Clasament: 1. Maccabi Tel Aviv 3 (3-2), 2. Gent 1 (1-1), 3. Zorya 1 (1-1), 4. Breidablik 0 (2-3).

Grupa C – ora 17.30: Astana – Plzen, ora 19.45: FC Ballkani – Dinamo Zagreb.
Clasament: 1. Dinamo Zagreb 3 (5-1), 2. Plzen 3 (1-0), 3. Ballkani 0 (0-1), 4. Astana 0 (1-5).

Grupa D – ora 19.45: Besiktaş – Lugano, Bodo/Glimt – Club Brugge.
Clasament: 1. Club Brugge 1 (1-1), 2. Besiktas 1 (1-1), 3. Bodo/Glimt 1 (0-0), 4. Lugano 1 (0-0).

Grupa E – ora 22.00: Aston Villa – Zrinjski, Alkmaar – Legia.
Clasament: 1. Zrinjski 3 (4-3), 2. Legia 3 (3-2), 3. Alkmaar 0 (3-4), 4. Aston Villa 0 (2-3).

Grupa F – ora 22.00: Cukaricki – Genk, Fiorentina – Ferencvaros.
Clasament: 1. Ferencvaros 3 (3-1), 2. Genk 1 (2-2), 3. Fiorentina 1 (2-2), 4. Cukaricki 0 (1-3).

Grupa G – ora 22.00: PAOK – Frankfurt, Aberdeen – HJK.
Clasament: 1. PAOK 3 (3-2), 2. Frankfurt 3 (2-1), 3. HJK 0 (2-3), 4. Aberdeen 0 (1-2).

Grupa H – ora 22.00: Nordsjaelland – Ludogorets, Trnava – Fenerbahce.
Clasament: 1. Ludogorets 3 (4-0), 2. Fenerbahce 3 (3-1), 3. Nordsjaelland 0 (1-3), 4. Trnava 0 (0-4).