Liga Campionilor: Barcelona în dificultate

0
322

Dacă Bayern Munchen s-a impus (2-0) pe “Giuseppe Meazza”, în partida cu Inter Milano, FC Barcelona n-a reuşit aceeaşi ispravă fiind învinsă (1-0) prin golul lui Hakan Calhanoglu (min. 45+2). Cum Barca pierduse (0-2) şi în faţa lui Bayern Munchen, pe terenul acesteia, se află acum în reală dificultate în grupă. A dominat dar steril, un gol al lui Pedri Gonzales (min. 67) a fost anulat de VAR pentru un henţ la Ansu Fati în faza premergătoare, iar Robert Lewandowski, puţin găsit, a avut o prestaţie discretă, chiar invizibilă. Inter darorează victoria superbei defensive, în care schimbarea lui Stefan De Vrij cu Francesco Acerbi şi a lui Matteo Damian cu Robin Gosens (min. 77), nu s-a cunoscut. În minutele de prelungire Barca a cerut penalty la o posibilă atingere cu mâna a balonului de Denzel Dumfries, dar VAR-ul n-a confirmat. Barcelona e obligată să câştige partidele retur cu Bayern Munchen şi Inter Milano ca să poată atinge faza următoare a competiţiei.