Pase scurte: Trei minute de forcing ale sibienilor

0
425

La Târgu Mureş, pe teren neutru, sibienii de la Hermanstad, care în trei etape nu învinseseră pe nimeni şi nici nu remizaseră, au făcut-o cu Craiova (2-1). Oamenii lui Cornel Papură au deschis scorul (min. 3) prin Vasile Constantin, dar într-un interval de numai trei minute Petrişor Petrescu (min. 50) şi Ousmane Viera (min. 53) au basculat rezultatul. Sibienii au bifat prima victorie în actualul sezon iar Universitatea Craiova… prima înfrângere. Partida a fost de slabă calitate tehnico-tactic şi Cornel Papură a invocat „oboseala” jucătorilor săi, după partida –cu prelungiri şi lovituri de departajare- cu Honved Budapesta. Trei minute de slabă concentrare a craiovenilor au fost suficiente sibienilor. Când te învinge Hermanstad, să fim serioşi, nu prea poţi emite mari pretenţii în faţa lui AEK Atena.