Un alt pas greşit pentru Liverpool

0
369

După remiza de acasă cu Leicester, Liverpool a făcut un nou pas greșit în lupta la titlu din Premier League, 1-1 în deplasare cu West Ham, şi mai are doar 3 puncte față de Manchester City. Trupa lui Klopp a deschis scorul în minutul 22, prin Sadio Mane. „Cormoranii” au fost egalați după câteva minute, când Antonio a înscris cu un șut plasat din careu. Liverpool a dominat şi a ratat multe ocazii, inclusiv una la ultima fază a meciuui, prin Origi, dar londonezii s-au apărat vârtos şi au scos o remiză.

După 25 de etape, Liverpool acumulează 62 de puncte, este urmată de Manchester City, care are 59 de puncte, iar Tottenham e pe 3, cu 57 de puncte.

Miercuri, Man City joacă în deplasare la Everton, meci în devans din etapa a 27-a. În week-end, cele trei joacă astfel: Liverpool – Bournemouth, Man City – Chelsea, Tottenham – Leicester.