Premier League: “Cetăţenii”, fără greşeală

0
350

Într-o perioadă în care este ameninţată cu excluderea din ediţia următoare a Champions League din cauza nerespectării fair-play-ului financiar, Manchester City continuă parcursul fără greşeală în campionat şi s-a impus cu 2-1 la Watford. Sane a deschis scorul în finalul primei părţi, Mahrez a majorat avantajul imediat după pauză, iar Doucoure a redus din handicap cu 5 minute înainte de final.

“Cetăţenii” au 13 victorii şi 2 remize după 15 etape şi cu 41 de puncte sunt pe primul loc în clasament.

În celelalte meciuri ale zilei: West Ham – Cardiff 3-1 (Lucas Perez 2, Antonio / Murphy), Brighton – Crystal Palace 3-1 (Murray, Balogun, Andone / Milijvojevic), Bournemouth – Huddersfield 2-1 (Wilson, Fraser / Kongolo).

Miercuri seara este derby-ul Man United – Arsenal.