Handbalistele Craiovei, remiză cu Brăila

0
308

În etapa a doua a Ligii Florilor, handbalistele de la SCMU Craiova au remizat, scor 29-29, în Sala Polivalentă, cu Dunărea Brăila. Gazdele au condus cu 24-18 în repriza secundă şi au avut avantaj de două goluri, 29-27, cu un minut înainte de final, dar n-au reuşit să câştige. Finalul a fost tensionat, staff-ul Craiovei protestând vehement după un fault dur la adresa Katarinei Krpez Slezak.

Au evoluat pentru SCMU Craiova: Curmenţ, De Paula – Constantinescu 8 goluri, Krpez Slezak 7, Miloslavjevic 6, Mugosa 4, Ruth 2, Cace 1, Zamfir 1, Milic, Ţicu, Vâlcan, Colac.

Formaţia antrenată de Bogdan Burcea are 4 puncte după 2 etape şi va juca în runda viitoare în deplasare cu Gloria Bistriţa, una dintre pretendentele la titlu.