Handbalistele Craiovei au pierdut acasă cu Bistriţa

0
382

După cele două victorii cu care a început campionatul, a venit şi duşul rece pentru echipa feminină de handbal a Craiovei, care a cedat, chiar în Sala Polivalentă, în faţa Gloriei Bistriţa, scor 28-27 (15-14). Oaspetele au controlat partida, conducând în permanenţă la 3-4 goluri, craiovencele sperând la un rezultat pozitiv când au reuşit să aibă în premieră avantaj, scor 25-24, cu zece minute înainte de final. Finalul a aparţinut însă Bistriţei, care s-a impus fără probleme, având 3 goluri avantaj cu un minut înainte de ultima sirenă.

Au jucat pentru SCM Craiova: Curmenţ, Şuşnea – Krpez Slezak 9 goluri, Rodrigues 8, Cace 5, Joao 2, Vâlcan 2, Bak 1, Jipa, Tudorică, Andrei, Şelaru, Grigorie, Ion.

După 3 etape, SCM Craiova este pe locul 5, cu 6 puncte, iar în etapa următoare va juca în deplasare, cu Dunărea Brăila, duminică, 11 septembrie, de la ora 15.45 (în direct la ProArena).