UCL: Doar remize pentru Real şi Juve. Rezultatele complete ale etapei cu numărul 4

0
50

Rezultatele complete înregistrate miercuri

  • GRUPA E
  • Monaco – ȚSKA Moscova 3-0 (Germain 12, Radamel Falca0 28, 41)
  • Tottenham – Leverkusen 0-1 (Kampl 65)
  • Clasament: 1. Monaco 8p, 2. Leverkusen 6p, 3. Tottenham 4p, 4. ȚSKA 2p.
  • Etapa viitoare: ȚSKA Moscova – Leverkusen, Monaco – Tottenham.
  • GRUPA F
  • Dotmund – Sporting Lisabona 1-0 (Adrian Ramos 12)
  • Legia Varşovia – Real Madrid 3-3 (Odjidja-Ofoe 40, Radovic 58, Moulin 83 / Bale 1, Benzema 35, Kovacic 85)
  • Clasament: 1. Dortmund 10p, 2. Real M. 8p, 3. Sporting 3p, 4. Legia 1p.
  • Etapa viitoare: Sporting – Real, Dortmund – Legia.
  • GRUPA G
  • FC Copenhaga – Leicester 0-0
  • FC Porto – Bruges 1-0 (Tomas Pina 38 aut.)
  • Clasament: 1. Leicester 10p, 2. Porto 7p, 3. Copenhaga 5p, 4. Bruges 0p.
  • Etapa viitoare: Leicester – Bruges, Copenhaga – Porto.
  • GRUPA H
  • Sevilla – Dnamo Zagreb 4-0 (Vietto 31, Sergio Escudero 66, N’Zonzi 80, Ben Yedder 87)
  • Juventus – Lyon 1-1 (Higuain 13 pen. / Tolisso 84)
  • Clasament: 1. Sevilla 10p, 2. Juventus 8p, 3. Lyon 4p, 4. Zagreb 0p.
  • Etapa viitoare: Dinamo Zagreb – Lyon, Sevilla – Juventus.
  • Iată ce s-a întâmplat şi marţi
  • GRUPA A
  • Ludogoreţ – Arsenal 2-3 (Jonathan Cafu 12, Keşeru 15 / G. Xhaka 20, Giroud 41, Ozil 87)
  • FC Basel – Paris SG 1-2 (Zuffi 76 / Matuidi 43, Meunier 90)
  • Clasament: 1. Arsenal 10p, 2. PSG 10p, 3. Ludogoreţ 1p, 4. Basel 1p.
  • Etapa viitoare: Arsenal – PSG, Ludogoreţ – Basel.
  • GRUPA B
  • Beşiktaş – Napoli 1-1 (Quaresma 78 pen. / Hamsik 82)
  • Benfica – Dinamo Kiev 1-0 (E. Salvio 45+2 pen.)
  • Clasament: 1. Napoli 7p, 2. Benfica 7p, 3. Beşiktaş 6p, 4. Kiev 1p.
  • Etapa viitoare: Beşiktaş – Benfica, Napoli – Dinamo Kiev.
  • GRUPA C
  • Monchengladbach – Celtic 1-1 (Stindl 32 / Dembele 76 pen.)
  • Manchester City – Barcelona 3-1 (Gundogan 39, 74, De Bruyne 51 / Messi 21)
  • Clasament: 1. Barcelona 9p, 2. City 7p, 3. Monchengladbach 4p, 4. Celtic 2p.
  • Etapa viitoare: Celtic – Barcelona, Monchengladbach – City.
  • GRUPA D
  • Atletico Madrid – Rostov 2-1 (Griezmann 28, 90+3 / Azmoun 30)
  • Eindhoven – Bayern Munchen 1-2  (Arias 14 / Lewandowski 34 pen., 73)
  • Clasament: 1. Atletico 12p, 2. Bayern 9p, 3. Eindhoven 1p, 4. Rostov 1p.
  • Etapa viitoare: Rostov – Bayern, Atletico – Eindhoven.