Liga I: FCSB scapă de înfrângere la Voluntari!

0
358

2-2 s-a încheiat partida dintre FC Voluntari (penultima clasată) şi FCSB, care aspira la egalarea la puncte a liderului. Echipa lui Cristiano Bergodi a fost condusă (0-1), prin golul lui Florin Tănase (min. 14 – pen.) dar a revenit prin Igor Armaş (min. 28) şi a preluat conducerea prin golul realizat de George Căpăţână (min. 45). FCSB a egalat însă repede după pauză prin Ioan Hora (min. 48). Felipe Teixeira şi respectiv Gabi Deac au fost eliminaţi în ultimile minute ale partidei pentru cumul de cartonaşe. Trei partide interesante, din perspectiva clasamentului final al sezonului regulat, se dispută astăzi: CFR Cluj – Sepsi (ora 20), Viitorul – FC Botoşani (ora 17) şi Hermannstadt – Poli Iaşi (ora 17). Partida CSU Craiova – Astra se dispută mâine, de la ora 20.