SCM Craiova, remiză în Danemarca

0
457

În penultima etapă a grupelor Cupei EHF, SCM Craiova a remizat, scor 20-20, în Danemarca, cu Nykobing Falster. Conduse cu 20-17 pe final, fetele lui Bogdan Burcea au marcat de 3 ori şi au obţinut un punct, care le menţine şansele teoretice de a ajunge în sferturile de finală. Pentru SCM Craiova au jucat: Dzhukeva, Curmenț (portari), Tătar 5 goluri, Gjorgjievska 4, Ianăși 3, Tănăsie 3, Trifunovic 1, Șelaru 1, Vizitiu 1, Seric 1, Costa 1, Fachinello, Nikolic.

În celălalt meci al grupei, Bera Bera s-a impus pe teren propriu cu Podravka, scor 32-26. Pentru a ajunge în sferturi, SCM Craiova trebuie să câştige duminică meciul de acasă cu Super Amara Bera Bera, iar Podravka Vegeta să învingă pe teren propriu, sâmbătă, pe Nykobing Falster.

Înaintea ultimei etape, clasamentul arată astfel: 1. Podravka 8 puncte, 2. Nykobing 5 puncte, 3. Super Amara Bera Bera 4 puncte, 4. SCM Craiova 3 puncte.