Premier League: Mohamed Salah irezistibil!

0
4

Liverpool a venit pe Old Trafford cu amintirea amară a partidei, încă proaspătă, din 17 martie a.c., când în sferturile de finală ale Cupei Angliei pierdea după prelungiri (4-3), cu un gol marcat în min. 120, o partidă care a declanşat o degringoladă descumpănitoare în echipa lui Jurgen Klopp. La puţină vreme a venit înfrângerea pe Anfield, care va dăinui, administrată de Atalanta în Liga Europa. De data aceasta, necruţător a fost Mohamed Salah –marcator unui gol şi a unui dublu assist. „Diavolii roşii” salvaţi de VAR în debutul partidei, afectaţi de două erori ale lui Casemiro, nu şi-au făcut mari iluzii. Au marcat Luis Diaz (min. 35, 42) şi M. Salah (min. 56). La 32 de ani internaţionalul egiptean anunţă un sezon grozav, cu 3 goluri în 3 partide şi 3 pase de gol. Alte rezultate ieri: Newcastle – Tottenham 2-1, Chelsea – Crystal Palace 1-1.