Messi aduce victoria Argentinei contra Uruguayului

0
326

Argentina a învins pe teren propriu cu 1-0 reprezentativa Uruguayului ,în etapa a şaptea a preliminariilor zonei sud-americane pentru Cupa Mondială din 2018. Messi, care îsi anunţase retragerea după finala Copei America, şi care a revenit apoi asupra deciziei, a marcat singurul gol al partidei în minutul 43. Argentina a jucat în inferioritate, după ce Dybala a fost eliminat în prelungirile primei reprize. Argentina a început cu: Romero; Zabaleta, Otamendi, Funes Mori, Mas; Mascherano, Biglia, Dybala; Messi, Pratto, Di Maria. Uruguayul a răspuns cu: Muslera; Fucile, Giménez, Godín, Silva; Sánchez, Corujo, Arévalo Ríos, Lodeiro; Suárez, Cavani.

Celelalte rezultate din preliminariile CM 2018, zona AmSud

Bolivia – Peru 2-0 (Escobar 38, Raldes 88)
Columbia – Venezuela 2-0 (James Rodriguez 45, Torres 82)
Ecuador – Brazilia 0-3 (Neymar 72 – pen., Jesus 87, 90)
Paraguay – Chile 2-1 (Romero 6, Da Silva 9 / Vidal 37)