Liga I: FCSB suferă, dar câştigă

0
352

FCSB a urcat pe primul loc în clasament după ce a învins-o aseară, chinuit, pe CSM Iaşi (1-0) pe „Arena Naţională” prin golul marcat de Constantin Budescu (min. 71), din lovitură liberă. Oaspeţii au jucat în inferioritate numerică din minutul 69, după ce Ionuţ Cioinac a primit două cartonaşe galbene într-un minut. Adversara Craiovei în proxima întâlnire din play-off, de lunea viitoare, a jucat slab, cu sufletul la gură în finalul partidei şi jucătorii ei, Junior Morais, Bogdan Planic, Marko Momcilovic, Dragoş Nedelcu, Ovidiu Popescu, Denis Alibec au avut evoluţii submediocre. Într-o altă partidă din play-off, Viitorul s-a impus (2-0) în deplasare, în faţa lui Astra Giurgiu. Marcatori Ghiţă (min. 29) şi Hagi (min. 89). În clasament: FCSB 35 p, CFR Cluj 35 p, U Craiova 31 p, Viitorul 26 p, Astra Giurgiu 22 p, CSM Iaşi 20 p.