Robbie Keane a înscris un gol la meciul de retragere din naţională

0
339

Fotbalistul irlandez Robbie Keane a înscris un gol în meciul său de retragere din echipa naţională, 4-0 împotriva Omanului, la Dublin. Robbie Keane a marcat al doilea gol al Irlandei, în minutul 30, cu un şut din voleu din centrul careului. Atacantul în vârstă de 36 de ani a ajuns la 68 de goluri pentru echipa naţională şi i-a egalat recordul germanului Gerd Muller. Keane a fost înlocuit în minutul 56 şi a fost ovaţionat la cea de-a 146-a şi ultima apariţie pentru Irlanda, la 18 ani după primul său meci la prima reprezentativă. Robbie Keane, legitimat la LA Galaxy, ocupă locul patru în clasamentul celor mai buni marcatori din Europa pentru echipele naţionale, după Ferenc Puskas, Sandor Kocsis şi Miroslav Klose.