Handbalistele Craiovei au pierdut sub Tâmpa

0
286

În epilogul etapei a 17-a a Ligii Naţionale feminine de handbal, SCM Craiova a pierdut meciul disputat în deplasare cu Corona Braşov, scor 32-30, după ce la pauză scorul era egal, 17-17. Oltencele au dominat prima repriză, fiind aproape permanent în avantaj, ultima dată cu 17-15, cu un minut înaintea pauzei. În partea secundă echilibrul s-a menţinut până la 24-24, după care formaţia antrenată de craioveanul Bogdan Burcea s-a desprins treptat. Au marcat pentru SCM Craiova: Zivkovic 10, Băbeanu 7, Şelaru 3, Gavrilă 4, Landre 2, Andrei 2, Iovănescu, Horobeţ.

Echipa pregătită de Simona Gogârlă se află pe locul 7, cu 26 de puncte. Următorul meci al Craiovei este duminică, de la ora 11.15, în Sala Polivalentă, cu HCM Roman. În celelalte meciuri ale etapei a 17-a s-au înregistrat rezultatele: HC Zalău – CSM Unirea Slobozia 28-21, HCM Rm. Vâlcea – CSM Ploieşti 21-23, HC Alba Sebeş – CS Măgura Cisnădie 20-31, CS Rapid USL Metrou Bucureşti – HCM Baia Mare 24-34 şi HC Dunărea Brăila – CSM Bucureşti 27-34, HCM Roman şi U Alexandrion Cluj 29-21.