Klopp, infectat cu COVID-19, lipseşte la derby-ul cu Chelsea

0
515

Antrenorul german Jurgen Klopp este infectat cu COVID-19 ratează derby-ul Chelsea – Liverpool, programat duminică, în etapa cu numărul 21 din Premier League. Liverpool a comunicat că neamţul are “simptome ușoare”, iar antrenorul secund Pepijn Lijnders va conduce echipa. Ieri, Liverpool a anunțat trei cazuri de coronavirus în rândul jucătorilor,

Altfel, în primul meci al anului din Premier League, liderul Manchester City a învins, în deplasare, cu 2-1, pe Arsenal, formaţie lipsită de antrenorul Mikel Arteta, infectat cu coronavirus. Gazdele au deschis scorul prin Saka, în minutul 31, Mahrez a egalat din penalti (57), iar Rodri a adus victoria lui City în prelungiri, după ce, în minutul 59, de la gazde a fost eliminat Gabriel. Manchester City este lider în clasament, cu 53 de puncte.