Liga a IV-a Dolj – Podariul, set cu echipa Consiliului Judeţean

0
336

FC Podari continuă seria bună începută de la instalarea lui Victor Naicu pe banca tehnică şi în intermediara de marţi a zdrobit echipa Consiliului Judeţean Dolj, CSJ Ştiinţa U Craiova. Stoian şi Tâmplaru şi-au trecut în cont câte o dublă, iar Pârvu şi Preda au completat setul administrat tinerilor jucători ai Craiovei, a căror onoare a fost salvată oarecum de atacantul Bălan. Pentru FC Podari au evoluat: Nedelcovici – Stoian, Sodoleanu, Istudor, Mateiţă – Ionescu, Pârvu, Telea, Preda – Tâmplaru, Cimpoeru, intrând pe parcurs Cruşoveanu, Dumitraşcu, Crângoiu, Dumbra. De partea cealaltă, Daniel Mogoşanu i-a utilizat pe: Iovu – Şelaru, Avram, Gârloi, Stănia – Pătru, Miu, Frimu, Andruţa – Ianoşi, Bălan. Au mai evoluat pentru echipa îmbrăcată în echipamentul Universităţii Craiova din sezoanele trecute: Drăgan, Pârvulescu, Dicu, Luna. Liderul Prometeu şi-a păstrat poziţia după victoria în faţa „şcolarilor” de la Hanul Doctorului, care au redus diferenţa de 3 goluri după pauză, prin dubla lui Segărceanu. Calafatul, Segarcea şi Işalniţa rămân în plasa „pompierilor” obţinând victorii concludente, în timp ce Filiaşul se află la al doilea succes consecutivă în deplasare, după ce de la Combinat împotriva echipei CJ Dolj. Melineştiul a contribuit la declinul Ostroveniului, marcându-i o „chintă”, iar ultima reuşită a fost reuşită chiar de portarul oaspeţilor, din lovitură de pedeapsă. Tot 5 goluri a reuşit şi Viitorul Cârcea, care a a profitat de faptul că Băileştiul a abia a încropit un lot în plină săptămână pentru a disputa „intermediara”, mulţi dintre componenţii echipei fiind la serviciu sau la şcoală.

Liga a IV-a, etapa a 7-a

FC Podari – CSJ Ştiinţa U Craiova 6-1

Au marcat: Tâmplaru 2, Stoian 2, Pârvu, Preda / Bălan

Dunărea Calafat – Energia Craiova 5-1

Recolta Ostroveni – Amaradia Melineşti 1-5

Au marcat pentru Melineşti: Bouleanu, Ciupangea, Stănică, Ignat, Vasile – pen..

Viitorul Cîrcea – Progresul Băileşti 5-0

Au marcat: Dicu, Stoica, Panţucu, Dobre, Buftanu.

FC Leamna – CS Işalniţa 1-4

Pentru Işalniţa au marcat: Vintilă (2), L. Scarlat, C. Scarlat.

Progresul Segarcea – Avântul Pieleşti 2-0

Au marcat: Cojocaru, Silistraru.

Prometeu Craiova – GP Craiova 3-2

Au marcat: Ghiţă, Sandu, Gae / Segărceanu (2).

Dinamyk Craiova – CSO Filiaşi 0-2

A marcat: Creţu (2)

Clasament

1. Prometeu Craiova   7          6          0          1          27-6     18

2. Dunărea Calafat     7          5          1          1          24-4     16

3. Progresul Segarcea 7          5          1          1          20-10   16

4. CS Işalniţa              7          5          1          1          17-10   16

5. FC Podari               7          5          0          2          22-8     15

15. Energia Craiova    7          1          1          5          8-22     4

16. Recolta Ostroveni            7          0          3          4          8-29     3