![arta plastica](https://www.cvlpress.ro/wp-content/uploads/2011/04/arta-plastica-1-300x196.jpg)
Astăzi, ora 17.00, la Secţia Audio-Video a Bibliotecii Judeţene „Alexandru şi Aristia Aman” se desfăşoară o nouă întâlnire a Colocviilor de artă plasticã românească, realizator fiind Cristina Oprea – doctor în istorie şi artist plastic. Pentru că ne aflăm în luna aprilie şi sărbătoarea Florilor se apropie, tema întâlnirii este „Florile în arta plastică românească”. În partea a doua a întâlnirii, dintre artiştii plastici contemporani ai Craiovei este invitat să se prezinte Ghiţă Bebică, absolvent al Şcolii Populare de Arte şi Meserii „Cornetti” din Craiova.