Handbalistele Craiovei au răpus în repriza secundă Zalăul lui Tadici

0
45

Echipa de handbal a Craiovei a avut mari probleme cu echipa lui Gheorghe Tadici, în etapa a 7-a a Ligii Florilor, dar în cele din urmă handbalistele din Bănie şi-au păstrat invincibilitatea pe teren propriu, impunându-se cu 27-23. Zalăul a avut o primă repriză de vis în Sala Polivalentă, conducând cu 15-11 la pauză. De la 12-17, SCM Universitatea Craiova a avut un sfert de oră excelent, cu un parţial de 10-1 şi a condus cu 22-18, păstrând acest ecart până la finalul partidei.

În faţa unei asistenţe reduse, antrenorul Ovidiu Mihăilă a pus în teren jucătoarele: Risovic, Zoqbi De Paula (portari), Iskit Caliskan 9 goluri, Nikolic 6, Blazevic 5, Mugosa 4, Pașcan 2, Micijevic 1, Bojicic, Popescu, Dzaferovic, Mihart, Tudorică, Mozes.

În etapa viitoare, SCMU Craiova, în prezent pe locul 7 cu 12 puncte, va întâlni campioana, CSM Bucureşti, vineri, 1 noiembrie, de la ora 17:30, în Sala Polivalentă din Bănie.