Handbalistele Craiovei au rezistat doar o repriză contra Rapidului

0
32

Echipa feminină de handbal a Craiovei îşi respectă ritmul din acest început de campionat, cu victorii pe teren propriu şi înfrângeri în deplasare. În runda a 6-a a Ligii Florilor, fetele antrenate de Ovidiu Mihăilă au rezistat numai în prima repriză în faţa Rapidului, în deplasare, intrând la vestiare cu un dezavantaj de un singur gol: 9-10. În partea secundă, giuleştencele, angrenate şi în acest sezon în Champions League, s-au detaşat treptat şi la final n-au avut emoţii, mai ales că oaspetele n-au mai punctat decât o dată în ultimele 14 minute, scorul final fiind 26-17.

Au jucat pentru SCMU Craiova: Zoqbi De Paula, Risovic – Mugosa 5 goluri, da Rocha 3, Dzaferovic 2, Iskit Caliskan 2, Bojicic 2, Nikolic 1, Pașcan 1, Blazevic 1, Micijevic,  Moraru, Mozes, Popescu, Mihart, Tudorică.

După 6 etape din Liga Florilor, SCM Universitatea Craiova are 9 puncte în clasament, iar în runda următoare va întâlni SCM Zalău, în Sala Polivalentă.