Tricolorii U21 au învins Muntenegru şi sunt lideri în grupa de calificare la Euro

0
71

Echipa naţională de tineret a României a învins, la Târgovişte, scor 1-0, Muntenegru, într-un meci din cadrul grupei E a Campionatului European U21 din 2025. Golul a fost marcat de Louis Munteanu în minutul 8. Jucătorul Universităţii Craiova, Ştefan Baiaram, a intrat pe teren la pauză. Selecţionerul Daniel Pancu a folosit echipa: Sava – Strata (Oteliţă 46), C. Ignat, Dănuleasa, Borza – Corbu (C. Cîrjan 56), Perianu, Grameni – A. Bani (Baiaram 46), L. Munteanu (Blănuţă 68), I. Stoica (R. Pop 90+5).

Într-un alt meci din grupă, Elveţia – Albania 1-2. Clasament: 1. România 16p (7 jocuri), 2. Elveţia 14p (7j), 3. Finlanda 13p (7j), 4. Albania 13p (9j), 5. Muntenegru 7p (7j), 6. Armenia 2p (9j).

Următorul meci al României U21 va fi marţi, de la ora 18, în deplasare cu Finlanda.