Meci nebun în La Liga, în urma căruia Villarreal a urcat pe primul loc

0
33

Etapa a treia din La Liga a debutat cu un meci teribil, pe La Ceramica, între Villarreal şi Celta Vigo, câştigat de gazde cu 4-3, după un gol marcat din penalty în minutul 90+10 de Dani Parejo. În urma acestui succes, “Submarinul Galben” a urcat pe primul loc în clasament, cu 7 puncte. Oaspeţii, care deţineau prima poziţie înaintea partidei, au deschis scorul prin Borja Iglesias (12) şi aveau 2-1 la pauză, datorită fostului jucător al Barcei, Mingueza (32), după ce Cardona (26) egalase. Barry (60) şi autogolul lui Jailson (64) au adus avantajul gazdelor, dar Starfelt a egalat în minutul 80.

Astăzi se joacă Rayo Vallecano – Barcelona, mâine e Atletico Madrid – Espanyol, iar joi, Las Palmas – Real Madrid.