Numai un punct pentru Spurs la Leicester

0
105

Tottenham Hotspur a încheiat la egalitate, în deplasare, scor 1-1, cu nou-promovata Leicester City, în ultimul meci al primei etape din Premier League. După ce au ratat mai multe ocazii, londonezii au deschis scorul prin fundaşul dreapta Pedro Porro, din centrarea lui Maddison, în minutul 29. Partea a doua a aparţinut “vulpilor”, care au egalat în minutul 57 prin veteranul Jamie Vardy. 1-1, apoi au mai avut două mari situaţii de a tranşa meciul în favoarea lor. Uruguayanul Rodrigo Bentancur s-a accidentat grav în partea a doua, iar fundaşul român Radu Drăguşin a fost doar rezervă. Spurs vor juca în runda viitoare cu Everton, în timp ce Leicester va evolua în deplasare la o altă nou-promovată, Fulham.