CFR Cluj s-a calificat în play-off-ul Conference League

0
53

CFR Cluj s-a calificat în play-off-ul Conference League, după ce a învins în Gruia formaţia israeliană Maccabi Petah Tikva cu 1-0 în manşa secundă a turului al treilea preliminar. Unicul gol al partidei a fost reuşit de Anton Kresic (50). CFR Cluj s-a impus şi în prima manşă cu acelaşi scor. Echipa cipriotă Pafos va fi adversara lui CFR Cluj în play-off-ul Conference League.  Cu românul Vlad Dragomir titular, Pafos a învins, pe teren propriu, scor 4-0, formaţia bulgară ŢSKA 1948 Sofia, în returul dublei din turul 3, după prelungiri.

Maribor, echipa care a eliminat Universitatea Craiova, a avut nevoie de lovituri de departajare pentru a trece de Vojvodina Novi Sad, iar în play-off slovenii se vor duela cu suedezii de la Djurgardens.

Şocantă a fost eliminarea celor de la AEK Atena de către armenii de la Noah. Elenii s-au impus numai cu 1-0 în retur, gol marcat de Zuber în prelungiri, după ce pierduseră cu 3-1 prima manşă.